איך תוכלו לשדרג לעצמכם את הקיץ ?

אופנוע הים הוא כנראה האייקון המוטורי הקיצי מכולם, אקסטרים מגניב ויוקרתי – לא לכל אחד יש גישה לאופנוע ים, רישיון מתאים וידע מתאים ולכן נסיעה כזו עדיין נחשבת לפינוק ייחודי! רכיבה בחורף היא אפשרית אבל פחות זוהרת – מן הסתם הקור בחוץ משפיע, אבל עם ציוד מתאים, ניתן לרכב מתי שרק תרצו.

אופנוע ים הוא אחד מהסמלים של בילוי אולטימיטבי בקיץ, כשהמים חמים והשמש זורחת, התענוג של האקסטרים הוא מרגש ומיוחד, במיוחד. עם זאת, לא ניתן פשוט לרכב, חייבים להוציא רישיון לאופנוע ים – לא ניתן פשוט לעלות על אחד ולצאת לדרך ובגלל זה יש לאופנועים גם "זוהר" משלהם – הם נחשבים כבילוי למבינים בלבד – מותרות לכל דבר! בארץ, הבילוי נחשב כמתאים למשוגעים לדבר או לחבר'ה יותר אמידים, הבילוי לא זול והמחירים מתחילים בשבעים אלף שקל ומגיעים עד למאה חמישים אלף שקלים או יותר – ועוד לא הזכרנו את הציוד, אביזרים, חלפים, תחזוקה או הסכום שעולה להוציא רישיון לאופנוע ים וללמוד. בארצנו החמה, כל שנה מצטרפים עוד ועוד משתתפים וחובבים לתחום, אם זה דרך בתי ספר לגלישה או שיט או מורים פרטיים.

לא בכל מקום אפשר לרכב כמובן, יש מקומות מסוימים המיועדים לכך ודגמים מסוימים מומלצים במיוחד:

לקוואסקי יש כמה דגמים מיוחדים כמו אולטרה SXT15F, אופנוע שמתאים לכמה אנשים – עם תא אחסון ענק, כלי כבד ומאסיבי. עוד דגם נפלא הוא דגם צר יותר, בסגנון ספורטיבי, עם משקל נמוך יותר, המחירים נעים מ-65 אלף שקל ל-100 אלף שקל.

לחברת סי דו יש דגמים חדשים מסדרת IS, אופנועי ים שנחשבים בטוחים במיוחד למרות מהירות אדירה, סדרת המירוץ יכולה להעניק מהירות של עד כ- 250 כ"ס עם מנוע קטלני ומהיר במיוחד, המחירים נעים בתחום של כמאה אלף שקל.

גם לחברת ימאהה יש דגמים ששווה לבדוק עם תכונה מרכזית אחת שאהבנו במיוחד – אלמנט הבטיחות בכלי – יש לו מנגנון המסייע בעת, חלילה, התהפכות, (בדגם הטורבו) מנגנון שמעניק אופציה לנסיעה אחורה ואפשרויות תמרון מגוונות, גם כאן המחירים נעים בתחומים של שמונים עד מאה אלף שקל.

איך ניתן להשיג רישיון לאופנוע ים בקלות? יש המון מורים שיעזרו לכם ללמוד בקלות את הכלים וגם בתי ספר מתאימים, בחרו את התקציב הנכון עבורכם והסגנון שמתאים לכם. כדי להוציא רישיון לאופנוע ים עולה כאלף שקלים ויש לעבור כמה מבחנים – האחד מעשי והשני מבחן תיאוריה, ממש כמו ברכב או אופנוע רגיל. אופנועי הים דורשים גם תשומת לב כמו אופנוע רגיל או רכב פרטי – יש לדאוג לחלפים ולתחזוקה שוטפת וכמובן לטיפול מתמיד באופנועי הים. בנוסף, יש צורך במבחן רישוי על מנת להשתמש באופנוע הים, לחידוש על בסיס שנתי.